Feniks dla stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna z Kołobrzegu

2022-10-03 14:54
nagroda
Autor: materiały prasowe

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało swoje nagrody – Feniksy. Jedna z nich trafiła do kołobrzeskiego stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna.

Nagrody przyznawane są w kilkunastu kategoriach i mają promować wartościowe publikacje i inicjatywy. Świętująca 15-lecie działalności Katolicka Inicjatywa Kulturalna ma na swoim koncie ponad 100 przedsięwzięć, w tym ogólnopolskie: Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada", Dni Rotmistrza Pileckiego czy Festiwal Pamiątki Gintrowskiego. Nagrodę podczas gali w Warszawie odebrała Katarzyna Pechman z KIKu.

W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się także najstarszy katolicki tytuł prasowy "Rycerz Niepokalanej", akademicka telewizja internetowa Panda TV oraz Festiwal "Chrześcijańskie Granie". Dodam, że kołobrzeska Katolicka Inicjatywa Kulturalna już przygotowuje kolejne wydarzenia, tym razem będzie to spotkanie z dziennikarzem, publicystą, autorem esejów i tłumaczeń literackich Pawłem Lisickim. Odbędzie się 12 października o godz. 18.00 w małej sali teatralnej RCK w Kołobrzegu. Wstęp bezpłatny.

Listen to "Katarzyna Pechman" on Spreaker.