„Fotograf mówi zdjęciami” o Koszalinie

2022-07-01 16:31
wystawa
Autor: materiały prasowe

Na Rynku Staromiejskim w Koszalinie otwarto plenerową wystawę Archiwum Państwowego w Koszalinie pod tytułem „Fotograf mówi zdjęciami. Krzysztof Sokołów”.

Na planszach znajdziemy wybrane i opracowane w układzie tematycznym zdjęcia wykonane przez fotografika. Towarzyszą im fragmenty wywiadu, który jesienią ukaże się w całości w specjalnym albumie podsumowującym niemal 50-letnią działalność Krzysztofa Sokołowa.

zdjecia
Autor: materiały prasowe

Krzysztof Sokołów jest znanym koszalińskim fotografikiem, który od blisko 50 lat współpracuje z lokalnymi mediami, instytucjami kultury i przedsiębiorstwami. Podczas pracy zawodowej na dziesiątkach tysięcy fotografii uwiecznił wydarzenia, obiekty i osoby ważne dla życia społeczno-kulturalnego naszego regionu. Od 2019 roku Krzysztof Sokołów regularnie przekazuje do zasobu Archiwum Państwowego w Koszalinie oryginalne zdjęcia przedstawiające region koszaliński od lat 70. XX wieku aż do dziś. Wystawę będzie można oglądać do końca września na Rynku Staromiejskim w Koszalinie, a publikacja ukaże się jesienią nakładem Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Listen to "Katarzyna Królczyk, dyrektor koszalińskiego Archiwum i autor wystawy Krzysztof Sokołów" on Spreaker.