Good Vibe Festival w Koszalinie

2022-09-20 16:07
festiwal
Autor: materiały prasowe

Przed nami dziesiąta jubileuszowa edycja koszalińskiego festiwalu muzyki współczesnej Akant Good Vibe Festival. Impreza potrwa od 22 do 24 września w trzech koszalińskich salach: Filharmonii Koszalińskiej, Teatrze Muzycznym Adria oraz w Kreślarni.

Zaprezentują się zespoły grające jazz, soul i funk. Pierwszy koncert w czwartek o 19.00 w Filharmonii Koszalińskiej. Na otwarcie Ill Considered - to londyński skład, którego trzon stanowią: saksofonista - Idris Rahman, basista - Liran Donin i perkusista - Emre Ramazanoglu. Drugim zespołem tego dnia będzie Seba Kaapstad – to międzynarodowa grupa łącząca południowoafrykański vibe z soulem i jazzem. W Koszalinie zagrają w składzie: Zoe Modiga – wokal, Ndumiso Nanana – wokal, Toni Farris – klawisze, Philip Scheibel – elektronika/perkusja, Sebastian Schuster – bas/synth oraz Martin Grünenwald – perkusja.

plakat
Autor: materiały prasowe

23 września (piątek) godz. 20.00 Teatr Muzyczny Adria – koncert New Bone – tribute to Wojciech Karolak i Zbigniew Namysłowski. Będzie to koncert przygotowany specjalnie na Good Vibe Festival. Czołowi polscy muzycy jazzowi (T. Kudyk, B. Prucnal, D. Wania, M. Adamczak i D. Fortuna) składają hołd dwóm zmarłym niedawno gigantom polskiego jazzu. Po koncercie jam session w Piwnicy Pod Gryfami.

ulotki
Autor: materiały prasowe

Na zakończenie w sobotę dwa koncerty od godz. 20.00 w Kreślarni – OVE (Overview Effect, Funky Bomba Trio Collective Project, a następnie afterparty w Centrali Artystycznej.

Listen to "organizator festiwalu Mateusz Prus" on Spreaker.