Inwestycje na obszarach wiejskich z unijnym wsparciem

2022-12-02 17:48
umowa
Autor: materiały prasowe

Prawie 800 tysięcy złotych trafi do siedmiu beneficjentów z Pomorza Zachodniego i pozwoli na realizację inwestycji na terenie powiatu sławieńskiego i koszalińskiego.

Działania te dotyczyć będą m.in. modernizacji placów zabaw i boiska oraz utworzenia nowego miejsca do uprawiania sportów ekstremalnych.

W powiecie sławieńskim bardziej atrakcyjny stanie się plac zabaw w Darłowie. Pojawi się na nim zestaw zabawowy – statek. Urządzenie posiadać będzie m.in. platformy, drabinki, ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności. Na ten cel Gmina Miasto Darłowo otrzyma blisko 180 tys. zł. Ponad 100 tys. zł wsparcia pozwoli Gminie Darłowo na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Domasławice. W ramach projektu wyposażona zostanie strefa placu zabaw, pojawią się też dodatkowe nasadzenia. Około 80 tysięcy złotych unijnych środków pomoże w modernizacji boiska wielofunkcyjnego w Malechowie. Gmina wymieni nawierzchnię boiska na nowoczesną i bezpieczną w użytkowaniu.

W Tychowie, przy ulicy Mickiewicza, powstanie nowe miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych. W ramach projektu zaplanowana jest budowa nawierzchni jezdnej oraz konstrukcji czterech urządzeń: quarter pipe, bank ramp, ławki oraz poręczy prostej. Budowa obiektu jest jednym z etapów zagospodarowania terenu, na którym jest już hala sportowa i orlik. Unijne wsparcie dla tej inwestycji wynosi blisko 90 tysięcy złotych.

W powiecie koszalińskim ponad 80 tys. zł środków z PROW 2014-2020 pozwoli Gminie Manowo na wymianę 8 domków drewnianych w miejscowości Wyszewo. W ramach zagospodarowania terenu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warninie Powiat Koszaliński zakupi i zainstaluje urządzenia i stanowiska z elementami sensorycznymi, edukacyjnymi i poznawczymi. Pozwoli to na przeprowadzenie w tym miejscu lekcji przyrody, wychowania edukacyjnego czy zajęć sportowych. Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej czeka także Gminę Polanów. Na jej terenie przebudowane zostaną place zabaw w Polanowie: przy ul. Jana Pawła i ul. Różanej oraz ul. Mariańskie Wzgórza, a także w Garbnie i w Jacinkach oraz wybudowany nowy w miejscowości Rekowo. Unijne fundusze, w wysokości blisko 200 tys. zł, umożliwią także na wybudowanie hangaru na sprzęt wodny nad jeziorem Kaczym w Polanowie. Beneficjenci na realizację swoich inwestycji, zgodnie z umową, mają 24 miesiące.

Listen to "gmina Polanów" on Spreaker. Listen to "gmina Manowo" on Spreaker. Listen to "Powiat Koszalin" on Spreaker.