Iskra Miłosierdzia na ulicach diecezji

2023-09-27 17:42
Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek modlitwa na skrzyżowaniach
Autor: iskra.info.pl

W blisko 40 miejscach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej będzie można dołączyć do akcji "Iskra Bożego Miłosierdzia". Jest to znana od lat ogólnopolska akcja modlitewna, która polega na wspólnym odmawianiu w przestrzeni publicznej Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Każdego roku wspólna modlitwa Koronką ma miejsce 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. siostry Faustyny, która w objawieniach otrzymała polecenie od Pana Jezusa, aby odmawiała Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

-Co roku są różne intencje, które przyświecają tej modlitwie. Każdy ma też swoje, ale w tym roku na przykład wspólnie modlimy się o pokój na Ukrainie i na całym świecie, modlimy się za uchodźców, za rządzących i za tych, którzy też aspirują do sprawowania władzy, to w kontekście zbliżających się wyborów. Również pamiętamy w modlitwie o więźniach, ponieważ to są ludzie. którzy znajdują się w takiej sytuacji życiowej, w której może im czasami zabraknąć nie tylko skruchy, ale też jakieś nadziei. Ta akcja to dobra inicjatywa, bo z jednej strony ludzie się gromadzą i modlą, a z drugiej wychodzą na ulicę ze swoją wiarą i to jest też świadectwo

- mówi ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii biskupiej w Koszalinie.

W tym roku modlitwę w ramach akcji "Iskra Bożego Miłosierdzia" w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zaplanowano w 40 miejscach. Dokładną rozpiskę opublikował diecezjalny Gość niedzielny.

Listen to "ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii biskupiej w Koszalinie" on Spreaker.