Jakie premiery filmowe w tym tygodniu?

2024-04-11 16:11
Kino sieci Helios
Autor: Social.helios, Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

„Civil war” to kinowa premiera tego weekendu. Film opowiada historię z przyszłości, która dotyczy wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Kto woli filmy, które opowiadają o tym, co już się wydarzyło w kinie może zobaczyć polski dramat „Czerwone Maki” o słynnej i zwycięskiej bitwie o Monte Cassino. Poza tym na dużym ekranie filmy dla dzieci i młodzieży, a także seanse specjalne.

„Civil war” to z jednej strony dramat, a z drugiej film akcji w reżyserii Alexa Garlanda, który jest również autorem scenariusza. W filmie przez pogrążone w krwawej wojnie domowej Stany Zjednoczone przedziera się grupa reporterów, by w Waszyngtonie przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem.

„Czerwone maki” to pierwszy polski film fabularny o słynnej i zwycięskiej bitwie o Monte Cassino. Historia bitwy ukazana jest z perspektywy młodego chłopaka Jędrka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino – ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka. Wyścig z czasem, pełen napięcia proces planowania natarcia i ogromny ciężar nieodwracalnych decyzji podejmowanych przez dowódców II Korpusu czynią z „Czerwonych maków” kino pozostawiające niezapomniane emocje, a bohaterstwo polskich żołnierzy, którzy zdobyli Monte Cassino, zyskuje nareszcie właściwe upamiętnienie.

W kinie można obejrzeć też film „Pogromcy duchów. Imperium lodu”. Rodzina Spenglerów przenosi się do kultowej nowojorskiej remizy strażackiej i rozpoczyna współpracę z oryginalnymi Pogromcami Duchów, którzy opracowali ściśle tajne laboratorium badawcze i przenieśli niszczenie duchów na wyższy poziom. Kiedy odkrycie starożytnego artefaktu uwolni złą moc, nowi i starzy Pogromcy Duchów zostaną poddani próbie i muszą zrobić wszystko, aby uratować świat przed drugą epoką lodowcową.

Film, który zainteresuje młodszych widzów to „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka”. Ferajna z niezwykłej szkoły, na czele której stoi panna Cornfield, dostaje zadanie wystawienia spektaklu o początkach szkoły. Szybko okazuje się, że to nie lada sztuka! Dyrektor ma własny pomysł na historię, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Przy okazji trzeba ustalić, dlaczego szkolne patio wciąż przypomina szwajcarski ser z wieloma dziurami. Film dla widzów od 6 roku życia.

W cyklu Kino Konesera w niedzielę, 14 kwietnia wyświetlony zostanie oscarowy film „Strefa Interesów”, natomiast w poniedziałek, 15 kwietnia dramat „Pamięć”.

Dziś na antenie Radia Plus Koszalin słuchacze, zainteresowani wyjściem do kina będą mogli wygrać podwójne zaproszenia do kina Helios w Koszalinie na dowolnie wybrany przez siebie seans.

Wystarczy uważnie słuchać i odpowiedzieć na zadane w audycji pytanie. Odpowiedzi należy wysyłać na adres koszalin@radio-plus.pl. Zaproszenia do kina czekają.

Listen to "Joanna Janczewska, kierownik marketingu w jednym z koszalińskich multiplexów" on Spreaker.