Kołobrzeg szuka oszczędności w zużyciu prądu

2022-09-23 14:42
prąd
Autor: Pixabay.com

Władze Kołobrzegu poinformowały, gdzie zamierzają szukać oszczędności w związku z drastycznymi podwyżkami cen energii elektrycznej. Administracja samorządowa jest zobowiązana do zmniejszenia zużycia prądu o 10% już od 1 października. Jak te rządowe zalecenia zamierza realizować Kołobrzeg – to wyjaśniła prezydent Anna Mieczkowska.

Mieszkańcy powinni się liczyć z wyłączeniem iluminacji kołobrzeskich zabytków (m.in. ratusz, konkatedra, latarnia morska czy pomniki). Po godz. 23.00 wyłączane będzie oświetlenie w parkach nadmorskich (Żeromskiego, Jedności Narodowej, Spacerowej, Krzemienieckiej i Frankowskiego). Nocne ciemności zapadną także na placach zabaw i przyszkolnych boiskach. Miasto planuje także wyłączenie części latarni ulicznych na Wylotowej, Solnej, Żurawiej czy Jana Pawła II (te ulice są mocno oświetlone i wyłączenie np. co trzeciej latarni nie spowoduje ciemności, a przyniesie spore oszczędności). Najprawdopodobniej w tym roku nie zostanie uruchomione miejskie lodowisko, miasto nie planuje póki co zamknięcia basenu.

Kołobrzeg
Autor: pixabay Kołobrzeg

Prezydent wystosowała apel do premiera M. Morawieckiego o zamrożenie cen energii, bo to nie tylko wyłączenia oświetlenia czy iluminacji w mieście, ale przede wszystkim drastyczny wzrost kosztów dla spółek miejskich, co w istocie przełoży się także na podwyżki dla mieszkańców.

Listen to "Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu" on Spreaker.