Koszaliński rower miejski będzie działał w mieście przez kolejne trzy sezony

2024-02-28 12:33
Koszaliński rower miejski
Autor: Magda Wanowska-Miksa W tym sezonie na ulicach Koszalina pojawią się nowe rowery miejskie.

Koszaliński rower miejski będzie działał w mieście przez kolejne trzy sezony. Gwarantuje to podpisanie umowy z firmą Nextbike, która jest operatorem roweru miejskiego w Koszalinie od samego początku, czyli 2018 roku. Tegoroczny sezon rowerowy rozpocznie się w mieście 1 kwietnia. Mieszkańcy będą mogli korzystać z 20 stacji i 170 rowerów najnowszej generacji. Nastąpią jednak pewne zmiany.

-Trzy lokalizację ulegają likwidacji, w to miejsce powstają trzy nowe. Tutaj kierowaliśmy się przede wszystkim frekwencją, CZYLI ilością wypożyczeń na tych stacjach, więc znika Chełmoniewo, Zagórzyno i ulica Żytnia. Natomiast pojawi się stacja przy Państwowej Straży Pożarnej, na rogu ulic Wańkowicza i Władysława IV oraz na ulicy Kretomińskiej, czyli nowym osiedlu Kretomino

-mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Listen to "Piotr Jedliński, prezydent Koszalina cz.1" on Spreaker.

W tym sezonie nowością jest także promocja dla posiadaczy Karty mieszkańca „Kocham Koszalin”. Użytkownik roweru miejskiego, posiadający kartę będzie mógł bezpłatnie korzystać z jednośladu przez 30 minut, pozostali przez 15 minut. Znikną także terminale ze stacji, a wypożyczenie roweru będzie możliwe tylko przez aplikację mobilną lub Biuro Obsługi Klienta. Terminale znikają, ponieważ realizowano przez nie tylko 3 procent wypożyczeń, a koszty ich utrzymania byłby dosyć wysokie.

-Poza tym za pomocą aplikacji wypożyczenie rowerów jest dużo prostsze i wygodniejsze

- podkreśla prezes firmy Nextbike Tomasz Wojtkiewicz.

Listen to "Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike" on Spreaker.

W Koszalinie jest obecnie 107 km ścieżek rowerowych. W planach jest budowa kolejnych, które mają być sfinansowane ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Listen to "Piotr Jedliński, prezydent Koszalina" on Spreaker.

Umowa z firmą Nextbike na prowadzenie Koszalińskiego roweru miejskiego została zawarta do 2026 roku. Jej wartość to ponad 3,1 mln zł.