Koszaliński WIORiN rozwija eko-flotę

podpisanie umowy
Autor: materiały prasowe

Sześć samochodów elektrycznych i stacji ładowania zasili ekologiczną flotę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie.

Będzie to możliwe dzięki prawie 800 tys. zł wsparcia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który finansuje eko-inwestycję w 100% z rezerwy celowej budżetu państwa. Zgodnie z umową WIORiN kupi pojazdy elektryczne o zasięgu co najmniej 230 km na pełnej baterii i naścienne stacje ładowania. Nowe pojazdy trafią do Koszalina, Szczecina, Kołobrzegu, Stargardu, Sławna i Wałcza.

WFOŚiGW w Szczecinie do tej pory wsparł finansowo zakup prawie 80 samochodów elektrycznych i 14 z napędem spalinowo-elektrycznym oraz niemal 40 stacji ładowania. Dofinansowane przez Fundusz auta trafiły m.in. do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, Straży Miejskich w Stargardzie i Kołobrzegu.

Listen to "Funduszu Marek Subocz – Prezes WFOŚiGW w Szczecinie i Barbara Hawrył – Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa" on Spreaker.