Krótkie terminy na operacje zaćmy w Koszalinie

2022-11-21 14:24
badanie
Autor: materiały prasowe

Około dwa tygodnie oczekuje się w kolejce na operację zaćmy w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Pacjenci z całego regionu wymagający operacji zaćmy mogą zgłaszać się do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Potrzebne będzie skierowanie na usunięcie zaćmy od lekarza okulisty. Skierowanie na operację zaćmy może wystawić zarówno lekarz posiadający kontrakt z NFZ, jak i przyjmujący tylko prywatnie. Pacjent może zarejestrować się osobiście w sekretariacie Oddziału w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie przy ul. Chałubińskiego 7. Możliwa jest też rejestracja telefoniczna i mailowa (94 348 81 80 lub 94 348 84 75, email: okulistyka@swk.med.pl - przy rejestracji za pomocą poczty e-mail konieczne jest podanie zwrotnego numeru telefonu, aby sekretariat mógł skontaktować się z pacjentem.

- Usunięcie zaćmy odbywa się w trybie jednodniowym – mówi Koordynator Oddziału Okulistyki w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. - W wielu oddziałach operujących zaćmę wizyta kwalifikacyjna i zabieg są rozdzielone czasowo i pacjent musi dwukrotnie przyjechać do szpitala. W naszym Oddziale tego samego dnia odbywa się wymagana przez NFZ kwalifikacja do zabiegu i sama operacja zaćmy, a po kilku godzinach pacjent wychodzi do domu. Ponadto Oddział zapewnia wizytę kontrolną po 2 tygodniach od zabiegu – podkreśla specjalista.

W Oddziale Okulistyki koszalińskiego Szpitala od wielu lat wykonywane są również zabiegi witrektomii. Koszalińska placówka jest w województwie drugim ośrodkiem, po Klinice Okulistyki w Szczecinie. Zabieg wykonuje się w przypadku schorzeń siatkówki i ciała szklistego. Najczęstsze wskazania do operacji to odwarstwienie siatkówki, błona nasiatkówkowa, powikłania retinopatii cukrzycowej. Są to często zabiegi ratujące widzenie w ciężkich schorzeniach oczu.