Kto się pojawi w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej?

2021-10-19 13:33
książki
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Cztery niezwykłe kobiety będą gościły w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Jeszcze w październiku z czytelnikami spotka się podróżniczka i pisarka z Koszalina- Izabela Rutkowska. Z kolei w listopadzie pojawi się w koszalińskiej bibliotece Joanna Bator, Dorota Kotas oraz Paulina Hendel.

Izabela Rutkowska -podróżniczka i pisarka z Koszalina będzie gościem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z autorką książki dla dzieci „Niezwykłe podróże Natalki” odbędzie się 28 października o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Barcikowska.

-Izabela Rutkowska przez wiele lat pilotowała wycieczki do różnych zakątków świata, takich jak Mongolia, Turcja, Sri Lanka, Jamajka, Namibia, Kazachstan Rosja… Uwielbia dzielić się swoją pasją, opowiadając o podróżach podczas prelekcji czy pisząc o nich. O jej największych przygodach można przeczytać na blogu: https://podroznosci.com/ lub usłyszeć na spotkaniu w naszej bibliotece- mówi Klaudia Ogulewicz z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Iza Rutkowska
Autor: KBP Spotkanie z Izabelą Rutkowska 28.10 o godz. 17.00

Z kolei w listopadzie odbędzie się spotkanie z autorką książek "Pustostany" i "Cukry", laureatką Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza oraz Nagrody Conrada- Dorotą Kotas. Pisarka była także nominowana do nagrody im. W. Gombrowicza za najlepszy debiut. Spotkanie autorskie odbędzie się 17 listopada o godz. 17:00, a poprowadzi je Piotr Pawłowski.

Dzień później, czyli 18 listopada w ramach akcji Nastolatki w Bibliotece, Koszalińską Bibliotekę Publiczną odwiedzi Paulina Hendel. Autorka pochodzi z Miastka i znana jest z postapokaliptycznej serii dla młodzieży "Zapomniana księga". Paulina Hendel specjalizuje się w literaturze fantastycznej, a owocem tego jest jej nowy cykl "Żniwiarz", który będzie promowała podczas trasy po bibliotekach powiatu koszalińskiego.

Joanna Bator
Autor: KBP Joanna Bator pojawi się w KBP 24 listopada o godz. 17.00.

Listopad zakończy się spotkaniem z Joanną Bator. Znana pisarka jest z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką. Dla literatury porzuciła pracę akademicką. Międzynarodowe uznanie przyniosła jej pierwsza powieść „Piaskowa Góra”, a potwierdziła je „trylogia wałbrzyska”, do której należy kolejno „Chmurdalia”i „Ciemno, prawie noc”, za którą uhonorowana została Literacką Nagrodą Nike. Jej najnowsza powieść to bestsellerowa saga „Gorzko, gorzko” i tę właśnie będzie promowała w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej podczas spotkania 24 listopada o godz. 17.00.

Wstęp na spotkania autorskie jest wolny. W bibliotece wciąż należy pamiętać o zasadach sanitarnych, czyli dezynfekcji dłoni oraz zasłonięciu maseczką ust i nosa.