Lada dzień zmieni się organizacja ruchu na wiadukcie przy Władysława IV w Koszalinie

wiadukt
Autor: materiały prasowe

Trwają przygotowania do remontu wiaduktu w ciągu ul. Władysława IV w Koszalinie.

Już w przyszłym tygodniu zmieni się tam organizacja ruchu. Od 2 stycznia wykonawca remontu wprowadzi czasową organizację ruchu. Zostanie wyłączony z ruchu odcinek ulicy Władysława IV w kierunku centrum Koszalina od wjazdu na stację paliw ORLEN aż do końca wiaduktu, a ruch w kierunku centrum miasta od skrzyżowania z ul. Na Skwierzynkę zostanie skierowany na jezdnię w kierunku Osiedla Unii Europejskiej, a następnie z powrotem na jezdnie w kierunku centrum miasta – na remontowanym odcinku ruch będzie odbywał się jednym pasem ruchu.

Ruch w kierunku Osiedla Unii Europejskiej będzie odbywał się jednym pasem ruchu; wyłączony z ruchu zostanie również prawy skrajny pas (w kierunku Skwierzynki); wyjazd ze stacji paliw Orlen odbywać się będzie wjazdem na stację; na całym remontowanym odcinku prędkość dopuszczalna będzie wynosić 30 km/h. Przewidywany czas robót na pierwszym etapie wyniesie ok. 3 miesiące, później prace przeniosą się na drugą nitkę wiaduktu.

W mieście rozpoczęło się też łatanie dziur w jezdniach po pierwszym ataku zimy. Aktualnie można spotkać dwie ekipy łatające nawierzchnię. A zgłoszenia uszkodzeń nawierzchni jezdni i chodników można kierować telefonicznie lub on-line do Zarządu Dróg i Transportu – do działu Eksploatacji Dróg i Inżynierii Ruchu, tel. 94-311-80-44, 94-311-80-45 (od poniedziałku do piątku w godz. 7-15) lub on-line. Więcej informacji także na stronie zdit-koszalin.pl.

Listen to "Wiadukt Władysława IV w Koszalinie" on Spreaker. Listen to "łatanie dziur w jezdniach" on Spreaker.