Lato inwestycji w Sławnie [ROZMOWA]

2023-06-06 11:39
Trwa przebudowa ul. Okrzei w Sławnie
Autor: slawno.pl Trwa przebudowa ul. Okrzei w Sławnie

Budowa miejskiego stadionu, sporo inwestycji w infrastrukturę drogową oraz plany pozyskania nowych inwestorów na swój teren. W Sławnie pomimo ogólnej złej sytuacji finansowej polskich samorządów, sporo się inwestuje.

- Najważniejszą dla nas inwestycją, która zdecydowanie przyspieszyła, to przebudowa stadionu miejskiego. Przebudowane zostanie praktycznie wszystko, włącznie z podłożem całego terenu. Kontynuujemy też prace przy przebudowie i modernizacji budynku po byłej szkole podstawowej nr 1 na osiedlu „Dzieci Wrześińskich”. Już powstałą tam świetlica osiedlowa. Także osiedle „Północ” to spory plac budowy. Tam budowana jest infrastruktura drogowa – powiedział Radiu Plus burmistrz Sławna, Krzysztof Frenkeinstein.

Coraz bardziej rozpędza się przebudowa ulicy Chopina w Sławnie. To część większej inwestycji, której koszt to 14,6 mln złotych, z czego 9,5 mln to dofinansowanie dla Starostwa Powiatowego w Sławnie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Do 9,5 mln zł dotacji z rządowego programu powiat będzie musiał dopłacić 5,1 mln zł. Prace mają się zakończyć w listopadzie przyszłego roku.

Listen to "Krzysztof Frenkenstein burmistrz Sławna" on Spreaker.