Lenka z Ustronia Morskiego pilnie potrzebuje kosztownej operacji

2023-09-18 15:23
Lenka z mamą
Autor: https://www.siepomaga.pl/ Lenka z mamą

Liczy się czas i każda złotówka. 11-letnia Lenka z Ustronia Morskiego choruje na Zespół Crouzona. Dziewczynka potrzebuje kosztownej operacji w Stanach Zjednoczonych. Przez zbiórkę uruchomioną na stronie siępomaga.pl każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę. Potrzeba w sumie 750 tys. zł.

Lena choruje właściwie od urodzenia. Kiedy miała cztery tygodnie zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór oka, a gdy skończyła rok pojawiły się pierwsze objawy Zespół Crouzona, to bardzo rzadka wada genetyczna. Polega na tym, że kości czaszki nie rosną wystarczająco szybko. Z każdym dniem mózg jest coraz bardziej zgniatany wewnątrz główki. Powoduje to deformację twarzoczaszki. Lekarze zdiagnozowali u Lenki również Malformacje Chiariego, to przepuklina migdałków móżdżku, która uciska na rdzeń kręgowy.

W wieku siedmiu miesięcy ze względu na bardzo wysokie ciśnienie wewnątrzczaszkowe Lence założono zastawkę komorowo-otrzewnową, a już pięć miesięcy później lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka po raz kolejny walczyli o jej życie, ponieważ doszło do obrzęku mózgu. Konieczna była operacja powiększenia czaszki.

Niestety, w przypadku Lenki Zespół Crouzona okazał się być trudnym przeciwnikiem w walce o jej zdrowie i życie. Mimo przeprowadzonych już 4 operacji powiększenia czaszki (1 w Polsce, a 3 w Dallas) Lenka wymaga jeszcze jednej operacji ratującej życie.

Po wizycie kontrolnej u okulisty okazało się, że u dziewczynki tarcze nerwu wzrokowego są obrzęknięte i w jej głowie jest wzmożone ciśnienie, co jest bardzo niebezpieczne dla jej zdrowia i życia. Do tego w prawym oku jest bardzo brzydka zmiana, najprawdopodobniej nowotwór spojówki.

Konieczna jest operacja powiększenia tylnego sklepienia czaszki z kranioplastyką rozszczepionej czaszki.

-Ta operacja to jedyna szansa dla mojej córki. Jest ona bardzo kosztowna, ponieważ dochodzi tu również koszt transportu z asystą medyczną do USA. Lot mamy zaplanowany na 13 października. Dwa tygodnie wcześniej musimy mieć uzbieraną całą kwotę. Czy się uda? Mam ogromną nadzieję i błagam o pomoc każdego, kto może przekazać chociaż złotówkę, naprawdę każda kwota może nam pomóc. Lenka jest moim jedynym dzieckiem, jesteśmy ze sobą bardzo związane i nie wyobrażam sobie życia bez niej

-mówi pani Ewa, mama Lenki.

Zbiórka trwa do 1 października - www.siepomaga.pl/ratujemylenke

Listen to "Pani Ewa- mama Lenki" on Spreaker.