Mieszkania wspomagane i „Centrum Promocji Zatrudnienia” w Koszalinie

2021-12-20 15:30
otwarcie domu
Autor: materiały prasowe

Trzy mieszkania wspomagane i „Centrum Promocji Zatrudnienia” otwarto w Koszalinie w kamienicy przy ul. Niepodległości 7. To efekt zaangażowania Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

W kamienicy działają trzy mieszkania wspomagane, w których zamieszkają mamy z dziećmi będące pod opieką Fundacji. Przyszłe mieszkanki do tej pory przebywały w mieszkaniach chronionych i wykazały gotowość, aby przejść do mieszkań „samodzielnych”. Posiadają zatrudnienie, dbają o dzieci i otoczenie, są także niezależne finansowo.

nowy adres
Autor: materiały prasowe

Jednocześnie w tej samej kamienicy powstało miejsce wsparcia dla osób bezrobotnych, bezdomnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym i niezaradnych życiowo, czyli „Centrum Promocji Zatrudnienia”. Centrum to miejsce kompleksowej pomocy skierowanej do mieszkańców Koszalina, którzy dzięki pomocy specjalistów ponownie dostaną szansę na powrót na rynek pracy i asymilację społeczną. Pomoc psychologiczna i prawna, zajęcia z mediatorami, coachami, wsparcie specjalistów od wizerunku i zdrowego żywienia przyczynią się do znacznej poprawy sytuacji życiowej uczestników Centrum. Niezwykle ważna jest pomoc asystentów osób wykluczonych, którzy wspierają uczestników Centrum w codziennych obowiązkach domowych i zawodowych.

pokoje
Autor: materiały prasowe

Centrum to przede wszystkim nowe miejsce na mapie Koszalina, które pomaga w zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych, doświadczenia zawodowego i powrotu na rynek pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dzieci. To miejsce, w którym samotne mamy i inne osoby potrzebujące otrzymają pomoc w odnalezieniu nowej drogi życiowej. Dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej powstały pracownie do prowadzenia szkoleń gastronomicznych i zajęć z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy. Kamienica została przekazana w październiku 2020 r. z zasobów ZBM w Koszalinie, a remont prowadzony przez Fundację ruszył w styczniu 2021 r.

Listen to "otwarcie mieszkań wspomaganych" on Spreaker.