Młody, pełen pasji, zakochany w Eucharystii...

2022-11-07 16:54
Relikwie bł. Carlo Acutisa
Autor: ks. Krzysztof Szumilas Relikwie bł. Carlo Acutisa

Trwa peregrynacja relikwii błogosławionego Carlo Acutisa w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej

W diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej rozpoczęła się w niedzielę peregrynacja relikwii błogosławionego Carlo Acutisa. Można je było uczcić m.in. w koszalińskiej katerze. Dziś taka możliwość w Świdwinie i Kołobrzegu, a jutro w Darłowie. W programie peregrynacji relikwii bł. Carlo Acutisa Msze św., procesje z relikwiami na cmentarze i spotkania w szkołach. Zakończenie peregrynacji relikwii bł. Carlo Acutisa w naszej diecezji w środę w Słupsku i w Szczecinku. 

Bł. Carlo Acutis to 15-latek, który zmarł w 2006 r. na białaczkę. Miał talent informatyczny, który wykorzystał m.in. do zaprojektowania i stworzenia międzynarodowej wystawy na temat „Cudów Eucharystycznych”. Był także współtwórcą mediolańskiej parafii Santa Maria Segreta, twórcą strony internetowej Papieskiej Akademii Cultorum Martyrum i wielu innych. Angażował się w działalność charytatywną na rzecz potrzebujących, bezdomnych i imigrantów, których wspierał również finansowo, przeznaczając na ten cel pieniądze zaoszczędzone z otrzymywanej tygodniówki.

"To jest błogosławiony, który pięknie przeżywał swoją chorobę. Uważał, że nie jest to kara od Boga, ale że może przez tę chorobę jednoczyć się z Bogiem w cierpieniu. Bł. Carlo Acutis może inspirować miłością do Eucharystii. To jest coś, do czego każdego chcemy doprowadzić i myślę, że młody człowiek najpierw w tym powinien odnaleźć sens swojego życia. Może też młodych inspirować jako Boży influencer, pokazując jak głosić Ewangelię w sieci internetowej"- wyjaśnia ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Listen to "Relacja z peregrynacji relikwii bł. Carlo Acutisa w Koszalinie" on Spreaker.

Do 9 listopada relikwie nawiedzą kościoły pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu, pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie oraz pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku. Dodatkowo w kilku szkołach przeprowadzone zostaną katechezy z obecnością relikwii bł. Carlo: w Zespole Szkół Rolniczych w Świdwinie, w Zespole Szkół Morskich w Darłowie i w Katolickiej Szkole Podstawowej w Słupsku.

Peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa odbywa się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku na przełomie lipca i sierpnia w Lizbonie. Do końca listopada zakończenie peregrynacji w 23 diecezjach w Polsce.