Młodzież z regionu zmierzy się z poezją Norwida i innych

2021-10-13 16:09
Turniej Norwidowski
Autor: Stowarzyszenie Teatr Propozycji Dialog

W Koszalinie odbędzie się 32. Turniej Recytatorski im. C. K. Norwida. Konkurs, jak zwykle przeprowadzi Stowarzyszenie Teatr Propozycji Dialog. Mimo, że to turniej zwany Norwidowskim, uczestnicy będą recytować poezję różnych autorów.

32. Turniej Recytatorski im. C. K. Norwida odbędzie się w najbliższą sobotę w koszalińskim Domku Kata. W tym roku udział w turnieju zadeklarowały 23 osoby z całego regionu, m. in. z Koszalina, Kołobrzegu, Białogardu i Darłowa.

-Celem turnieju jest nie tylko popularyzacja poezji, ale tez zależy nam na tym, aby młodzież opuściła wirtualny świat i doświadczyła rzeczywistości i historii poprzez poezję. Przy okazji młodzi ludzie uczą się ruchu scenicznego, kultury osobistej, kultury bycia na scenie, a także zdrowej rywalizacji na piękne słowa- mówi Barbara Paczyńska ze Stowarzyszenia Dialog.

Turniej Norwidowski odbędzie się w najbliższą sobotę w Domku Kata w Koszalinie. Początek konkursu recytatorskiego o godz. 14.00. Następnie o godz. 17.00 ogłoszenie wyników konkursu, a po werdykcie jury występ gościnny aktorki BTD Żanetty Gruszczyńskiej-Ogonowskiej. Wstęp dla publiczności jest wolny.