Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że wiózł narkotyki

2024-04-24 13:00
Słupscy policjanci zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości pół mln złotych
Autor: KMP Słupsk Słupscy policjanci zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości pół mln złotych

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec 32-letniego mężczyzny, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i rozpoczął ucieczkę.

Gdańszczanin porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo, jednak po chwili został zatrzymany przez mundurowych, którzy znaleźli w jego samochodzie kilka litrów płynnej amfetaminy, a na trasie ucieczki worki z kokainą o wadze ponad kilograma. Łączna, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie pół miliona złotych.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy prowadzili ręczny pomiar prędkości na terenie gminy Główczyce podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 35 km/h. Jeden z policjantów wyszedł na jezdnię, aby wskazać kierowcy miejsce do zatrzymania, jednak ten zamiast się zatrzymać nagle przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Po kilkuset metrach kierowca wjechał na teren jednej z posesji, porzucił samochód wybiegł na pole i kontynuował ucieczkę. Policjanci pobiegli za nim, a podczas pościgu zauważyli, że spod bluzy wypadają mu worki z narkotykami. Całą sytuację zauważył będący w czasie wolnym od służby kolejny funkcjonariusz słupskiej drogówki, który wziął na podkład swojego samochodu jednego z policjantów i wspólnie dogonili uciekającego mężczyznę. W samochodzie należącym do 32-latka funkcjonariusze znaleźli owinięty folią zbiornik z płynną substancją, a na trasie pieszej ucieczki worki z zawartością białego proszku, które gdańszczanin gubił podczas ucieczki przed funkcjonariuszami. Dokładne sprawdzenie i zważenie zabezpieczonych substancji wykazało, że jest to około 5 litrów płynnej amfetaminy, a także ponad kilogram kokainy o łącznej czarnorynkowej wartości bliskiej pół miliona złotych.

32-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilość narkotyków, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.