Nowy punkt na mapie Koszalina. „Podzielnia” co to za miejsce?

2023-09-21 15:33
Podzielnia
Autor: Stowarzyszenie VivaMy "Podzielnia" w Koszalinie otwarta jest 4 razy w tygodniu.

Od kilku dni w Koszalinie działa tzw. „Podzielnia”. Jest to miejsce wymiany rzeczy między mieszkańcami. Punkt mieści się przy ul. Dworcowej 4. Każdy może przynieść tutaj ubrania i przedmioty, których już nie potrzebuje, a innym mogą jeszcze posłużyć. Z drugiej strony każdy może też z „Podzielni” zabrać coś dla siebie.

-Warunek jest jeden, żeby te sprzęty, odzież, buty, zabawki, książki, gry, które przynosimy były w dobrym stanie, żeby się nadawały do użytku dla kolejnych osób. Przyznaję, że odzew mieszkańców na tę inicjatywę jest niesamowitym. Działamy dopiero kilka dni, a już mamy wiele rzeczy. Ludzie przynoszą mnóstwo różnych rzeczy np. jeden pan przyniósł nowe, kapitalne buty. Inna pani przyniosła ekspres do kawy, natychmiast poszedł

- opowiada Ewa Karawacka ze Stowarzyszenia VivaMy, które prowadzi „Podzielnię”. Natomiast sama idea uruchomienia takiego punktu zrodziła się w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Podzielnia jest otwarta cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 10-13 oraz w środy od 14 do 17. Jest to miejsce naprawdę dla każdego.

Listen to ""Podzielnia"- nowe miejsce na mapie Koszalina" on Spreaker.