Nowy samochód terenowy trafił do Grupy Ratownictwa PCK Koszalin

2021-10-21 14:55
Nowe auto dla PCK Koszalin
Autor: Magda Wanowska-Miksa Nowe auto dla PCK Koszalin

Samochód terenowy wykorzystywany będzie głównie podczas akcji ratowniczych i poszukiwawczych prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż. Poszukiwania osób zaginionych to jedna z dziedzin, w której specjalizuje się jednostka, działając w Wojewódzkim Zespole Poszukiwawczym.

Samochód, który trafił do Grupy Ratownictwa PCK Koszalin to nowe auto z napędem na cztery koła. Umożliwi przewóz 4 ratowników oraz holowanie specjalistycznych przyczep z wyposażeniem ratowniczym lub logistycznym. Samochód został wyposażony m. in. w torbę ratowniczą, deskę ortopedyczną, drona poszukiwawczego i kamerę termowizyjną, a także łączność radiową.

auto dla PCk
Autor: Magda Wanowska-Miksa Oprócz samochodu ratownicy otrzymali drony i drobny sprzęt medyczny.

Zakup pojazdu możliwy był dzięki środkom z budżetu województwa zachodniopomorskiego w wysokości 100 tys. zł. Po cegiełce dołożył też powiat koszaliński i miasto Koszalin.

auto dla pck
Autor: Magda Wanowska-Miksa Darczyńcy otrzymali certyfikaty Przyjaciela PCK Koszalin.

Po oficjalnym przekazaniu samochodu terenowego, ratownicy wręczyli darczyńcom certyfikaty Przyjaciela Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie. Chcieli w ten sposób podziękować ze dotąd otrzymane wsparcie.

Polecamy uwadze materiał audio.

Słuchaj Przekazanie samochodu terenowego dla grupy ratownictwa PCK Koszalin