Ostatnia sesja w Koszalinie

2024-04-25 13:45
Ostatnia w tej kadencji samorządu sesja rady miejskiej w Koszalinie
Autor: MK Ostatnia w tej kadencji samorządu sesja rady miejskiej w Koszalinie

W czwartek po raz ostatni w tej kadencji zwołano sesję rady miejskiej w Koszalinie. Piotr Jedliński ostatni raz zasiadł w fotelu prezydenta miasta, a Jan Kuriata - przewodniczącego rady. Ten drugi nie będzie nawet radnym, bo zagłosowało na niego zbyt mało wyborców.

W planie sesji było aż 11 uchwał. Jedna z nich dotyczy nowych zasad sprzedaży lokali komunalnych. Chodzi o zwiększenie bonifikaty przy wykupie mieszkań komunalnych. Wszystkie kluby radnych były „za”. Jednogłośnie poparli też uchwałę o zwiększeniu budżetu na przebudowę koszalińskich ulic, m.in. Zientarskiego.

- Zwiększenie zakresu budowy ul. Zientarskiego to był nasz pomysł i udało się przekonać prezydenta do tej uchwały, choć i tak nie jest idealna. Także ul. Zwycięstwa doczeka się remontu nawierzchni na odcinku w stronę Rokosowa. Jest też w końcu szansa na przebudowę ul. Św. Wojciecha – powiedział Radiu Plus Tomasz Bernacki, przewodniczący komisji gospodarki komunalnej rady miejskiej w Koszalinie.

Podczas czwartkowej sesji podjęto też kilka uchwał finansowych, związanych ze zmianami w budżecie miasta, zatwierdzono kąpieliska na sezon 2024 i przyjęto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Dzierżęcino – Lubiatowo.

Listen to "Ostatnie uchwały w mijającej kadencji koszalińskiego samorządu" on Spreaker.