Peregrynacja relikwii bł. ks. Michaela McGivney’a w Koszalinie

2021-10-28 13:41
Bł. ks. Michael McGivney
Autor: Magda Wanowska-Miksa Wizerunek bł ks. Michaela McGivney’a

Ks. Michael McGivney został ogłoszony błogosławionym 31 października 2020 roku. W pierwszą rocznicę beatyfikacji, relikwie bł. księdza odwiedzą parafię pw. św. Wojciecha w Koszalinie.

Peregrynacja relikwii bł. ks. Michaela McGivney’a w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie rozpocznie się w najbliższą niedzielę (31.10). Uroczyste wprowadzenie relikwii zaplanowano na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której wierni będą modlić się o kanonizację ks. McGivney’a. Po Mszy zostanie odmówiona litania do bł. ks. Michaela McGivney’a, a o godz. 17.30 różaniec w oparciu o wątki z Jego życia.

W niedzielę po każdej Mszy św. przy kościele będzie odbywać się zbiórka funduszy na renowację dziecięcych grobów w ramach akcji „Iskierka Pamięci”. Wierni za datek będą otrzymywać znicz.

Od poniedziałku (01.11) do piątku (05.11) relikwie będą wystawiane w kościele pw. św. Wojciecha podczas Mszy wieczornej o godz. 18.00. W piątek, 5 listopada nastąpi uroczyste pożegnanie relikwii.

Bł. ks. Michael McGivney był założycielem Rycerzy Kolumba, czyli świeckiego zakonu dla mężczyzn. Jego relikwie peregrynują po Polsce, odwiedzając parafie, w których działają Rycerze Kolumba. W parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie jest prężnie działająca grupa Rycerzy Kolumba, która liczy 27 mężczyzn. Obecność relikwii bł. ks. Michale to dla nich prawdziwe święto i okazja, by wyprosić potrzebne Rycerzom łaski oraz modlić się o nowe powołania do tej wspólnoty.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest 140-tu Rycerzy Kolumba. Oprócz Koszalina, rady zakonu działają w Jastrowiu, Słupsku i Sławnie. W Polsce Rycerze Kolumba liczą już 7 tys. członków, a na świecie około 2 mln.

Słuchaj Bartosz Ilecki, Rycerz Kolumba o peregrynacji relikwii