Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską

2024-05-06 12:04
Sanktuarium na Górze Chełmskiej po raz 31. odwiedzili pątnicy w pielgrzymce promienistej
Autor: materiały prasowe Sanktuarium na Górze Chełmskiej po raz 31. odwiedzili pątnicy w pielgrzymce promienistej

Uroczysta Msza św. w sanktuarium na Górze Chełmskiej zakończyła trzydniową pielgrzymkę promienistą, która wyruszyła ze Słupska 1 maja. Tradycyjnie zorganizowano ją w uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Krzysztof Zadarko.

- Dla mnie najważniejsze jest to, że ta pielgrzymka w ogóle jest, choć w poprzednich latach pielgrzymów było znacznie więcej. Mamy alternatywne spędzanie czasu w postaci grillów, wyjazdów, a jednak co rok ok. 100 pątników wybiera się do sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie. A to nie jedyna pielgrzymka w tym miejscu. W ciągu roku sanktuarium Matki Boże Trzykroć Przedziwnej odwiedza kilkadziesiąt tysięcy wiernych – powiedział Radiu Plus bp Krzysztof Zadarko.

Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską w Koszalinie zorganizowana została już po raz 31. Pielgrzymi ze Słupska wędrowali trzy dni pokonując 80 km, pątnicy z Białogardu swoją trasę pokonali w dwa dni. W grupie słupskiej najmłodszy pielgrzym miał 7 lat, a najstarszy 70.

Listen to "Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską" on Spreaker.