Po gruntownej modernizacji otwarto Pawilon dziecięcy w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

2021-10-26 14:34
pawilon dziecięcy
Autor: Magda Wanowska-Miksa Oddziały dziecięce wyposażono w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt medyczny.

Nowe, wyższe standardy czekają na najmłodszych pacjentów koszalińskiego szpitala. Po ponad dwuletnim remoncie, otwarto Pawilon dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Budynek przeszedł gruntowną modernizację, wszystkie pomieszczenia zostały wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny i nowe meble.

W wyremontowanym Pawilonie Dziecięcym znajdują się: Oddział Dziecięcy, Oddział Chirurgii Dziecięcej z Blokiem Operacyjnym, Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej, Izba Przyjęć Dziecięca, a także Dział Żywienia.

Całość budynku, który przeszedł modernizację to ok. 3.600 m kw. Przebudowano blok operacyjny, w oddziałach wykonano izolatki spełniające wymagania obowiązujących przepisów. Wykonano nowy szyb windowy i zainstalowano nową windę, wymieniono m. in. posadzki, okładziny ścienne, instalacje elektryczne, teletechniczne, stolarkę drzwiową, zainstalowano myjnie-dezynfektory. Ponadto wykonano nową wentylację mechaniczną wraz z klimatyzacją na Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej, w Bloku Operacyjnym i w gabinetach zabiegowych.

pawilon dziecięcy
Autor: Magda Wanowska-Miksa Uroczyste otwarcie Pawilonu Dziecięcego. Dyrektor szpitala i zaproszeni goście przecięli symboliczną wstęgę.

Zmiany, jakie zaszły na oddziałach dziecięcych znacznie poprawią komfort przebywania w szpitalu młodych pacjentów i ich opiekunów m. in. dzięki temu, że stworzono dla rodziców warunki noclegowe i socjalne. Przy każdym łóżku jest rozkładany fotel, a na oddziale dziecięcym duża kuchnia. Dla dzieci przygotowano bawialnię.

pawilon dziecięcy
Autor: Magda Wanowska-Miksa Bawialnia na Oddziale Dziecięcym powinna umilić maluchom czas spędzony w szpitalu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Podniesienie standardów opieki pediatrycznej poprzez zakup sprzętu medycznego i modernizacje oddziałów zlokalizowanych w Pawilonie Dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Koszalinie” z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to ponad 20 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana w kwocie ponad 16 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 2 mln z budżet państwa, z Budżet Województwa Zachodniopomorskiego przekazano blisko 600 tys. zł i podobną kwotę przekazał Urząd Miejski w Koszalinie. Pierwsi pacjenci zostaną przeniesieni na poszczególne oddziały już jutro.

pawilon dziecięcy
Autor: Magda Wanowska-Miksa Sala pooperacyjna w pawilonie dziecięcym.
Słuchaj Relacja z otwarcia pawilonu dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie