Pogrzeb Gabrieli Cwojdzińskiej, Honorowego Obywatela Koszalina

2022-11-10 22:08
Pogrzeb Gabrieli Cwojdzińskiej w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Pogrzeb Gabrieli Cwojdzińskiej w Koszalinie

W Koszalinie odbył się dziś pogrzeb Gabrieli Cwojdzińskiej, pianistki, nauczycielki, działaczki społecznej oraz senator RP pierwszej kadencji.

W Koszalinie odbył się dziś pogrzeb Gabrieli Cwojdzińskiej, pianistki, nauczycielki, działaczki społecznej oraz senator RP pierwszej kadencji. Msza św. w intencji zmarłej sprawowana była w katedrze. Eucharystii przewodniczył biskup diecezjalny Edward Dajczak, a koncelebrowali biskupi Krzysztof Zadarko i Zbigniew Zieliński oraz kilkunastu kapłanów, m.in. z Kurii Biskupiej i seminarium duchownego. Wśród obecnych byli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele NSZZ Solidarność, a także świata kultury.

"Musimy wymienić niezwykle długą listę miejsc, w których odkrywała swoje kolejne powołania, w całej pokorze przyjmując nie tylko zobowiązania, zadania i wypełniając się w najpiękniejszy sposób, ale również przyjmując zasłużone odznaczenia. Była doradczynią życia rodzinnego, zakładając w jakimś sensie poradnictwo rodzinne w naszej diecezji. Była też profesorem Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie obok swojego męża, uczyła przyszłych kapłanów muzyki i śpiewu. To była działaczka społeczna, założycielka Klubu Inteligencji Katolickiej i "Solidarności". Dziękujmy Panu Bogu za dar jej życia i jej świadectwo"- mówił w homilii bp Krzysztof Zadarko.

Listen to "Pogrzeb Gabrieli Cwojdzińskiej" on Spreaker.

Gabriela Cwojdzińska miała 94 lata. Wraz z mężem dwa lata temu zostali mianowani Honorowymi Obywatelami Koszalina.

Więcej o zmarłej pisaliśmy na naszej stronie [tutaj]

Pogrzeb Gabrieli Cwojdzińskiej w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Pogrzeb Gabrieli Cwojdzińskiej w Koszalinie. Msza św. w intencji zmarłej sprawowana była w katedrze.