Pomoc humanitarna już w drodze na Ukrainę

tir
Autor: materiały prasowe

Transport humanitarny wyjechał wczoraj z Koszalina na granicę z Ukrainą.

W transporcie znalazły się dary nie tylko z Koszalina, ale z całego regionu m.in. Kołobrzegu, Szczecinka czy Sławna. Jeszcze w tym tygodniu planowany jest kolejny transport z darami. A potrzebne rzeczy można dostarczać do magazynu przy ul. Grunwaldzkiej w Koszalinie.

pomoc
Autor: materiały prasowe

Docelowe miejsce przekazania darów to miasto partnerskie Koszalina – Iwano-Frnakiwsk. W tirze pojechało 26 palet z najpotrzebniejszymi rzeczami, takimi jak koce, śpiwory, karimaty, medykamenty, odzież dla dzieci, żywność a nawet łóżka polowe.

palety
Autor: materiały prasowe

To jeden z pierwszych transportów z regionu, w planach są także duże transporty z Wałcza, Drawska Pomorskiego czy Złocieńca. Udział w akcjach pomocowych koordynuje czterdzieści sztabów w regionie. Czynnie w ten pierwszy transport zaangażowały się koszalińskie firmy, Buglo pomogły w zapakowaniu, a ITS Logistic użyczyła TIR-a.

załadunek
Autor: materiały prasowe
Listen to "prezydent Koszalina Piotr Jedliński" on Spreaker. Listen to "Roman Biłas przewodniczący koszalińskiego koła Związku Ukraińców w Polsce" on Spreaker. Listen to "Łukasz Karaszewski (Buglo) i Piotr Żal (ITS Logistic)" on Spreaker.