Postępy prac na budowie dróg ekspresowych w regionie

2022-11-23 13:27
S11
Autor: materiały prasowe

W czwartym kwartale 2025 będziemy mogli przejechać już całą drogą ekspresową S6 od Szczecina do Gdańska. Zgodnie z planem przebiegają także prace na odcinkach budowanej S11 z Koszalina do Bobolic. A wkrótce z centrum Szczecinka zniknie ruch tranzytowy.

Podpisano już umowę na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku Sławno - Słupsk. Wartość kontraktu to 701,6 mln zł. Nowa trasa będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku i długości prawie 23 km. Odcinek ma zostać oddany do użytku w październiku 2025 roku. Wtedy też kierowcy będą mogli przejechać całą, 300-kilometrową trasę ekspresową Szczecin – Gdańsk.

S6
Autor: materiały prasowe

Zgodnie z planem postępują prace na odcinkach drogi S11 Koszalin – Bobolice. Ten fragment składa się z trzech etapów realizacyjnych. Na odcinku Koszalin - Zegrze Pomorskie oddano już do ruchu pięć wiaduktów nad S11. Jest także decyzja wojewody o zezwoleniu na realizację obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20. Od 2019 r. funkcjonuje już obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11, jednak „krajowa dwudziestka” wciąż prowadzi przez centrum miasta. Wkrótce ma się to zmienić. O szczegółach rzecznik GDDKiA w Szczecinie Mateusz Grzeszczuk:

Listen to "S6 Sławno - Słupsk" on Spreaker. Listen to "o pracach na S11 Koszalin - Bobolice" on Spreaker. Listen to "obwodnica Szczecinka DK20" on Spreaker.