Poznaliśmy kandydata PiS na prezydenta Koszalina

2024-03-01 15:22
Miłosz Janczewski powalczy o fotel prezydenta Koszalina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Autor: Magda Wanowska-Miksa Miłosz Janczewski powalczy o fotel prezydenta Koszalina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydata na prezydenta Koszalina. To architekt i obecny koszaliński radny miejski Miłosz Janczewski. Poznaliśmy również liderów list wyborczych do koszalińskiej Rady Miejskiej i sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Do walki o fotel prezydenta Koszalina z Piotrem Jedlińskim i Tomaszem Sobierajem staje Miłosz Janczewski, obecny radny miejski z ramienia PiS, a z wykształcenia filozof i architekt. Zdecydował się ubiegać o urząd prezydenta Koszalina, ponieważ zależy mu na rozwoju tego miasta.

-Miasto powinno wejść w nowy etap, w zupełnie nową i nowoczesną formę. Na tym właśnie zbudowaliśmy nasz program wyborczy, na nowoczesności, na nowej infrastrukturze, na nowej urbanistyce, tak żeby to miasto było ważnym punktem nie tylko na mapie Polski, ale również całej Europy

- wyjaśnił. Dokładny program wyborczy ma zostać przedstawiony na konwencji w połowie marca.

Listen to "Miłosz Janczewski, kandydat PiS na prezydenta Koszalina" on Spreaker.

Podczas konferencji prasowej ugrupowania poseł PiS Paweł Szefernaker przedstawił także „jedynki” do koszalińskiej Rady Miejskiej i sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Do Sejmiku będą kandydować z pierwszej pozycji obecni radni wojewódzcy, w okręgu tzw. koszalińskim Krzysztof Nieckarz, a w kołobrzeskim Henryk Carewicz. Liderami listy PiS do koszalińskiej Rady Miejskiej będą także urzędujący radni miejscy: Artur Wiśniewski, Andrzej Jakubowski, Oliwia Skórka i Miłosz Janczewski. Na drugim miejsku na liście znajdzie się Anna Mętlewicz, Marta Gabryś i Stefan Romecki.

Wybory samorządowe 7 kwietnia.

Listen to "Paweł Szefernaker, poseł PiS" on Spreaker.