Poznaliśmy zwycięzców koszalińskiego konkursu Firma na start

firma na start
Autor: materiały prasowe

W Koszalinie odbyła się Gala Finałowa Konkursu "Firma na Start",  podczas której poznaliśmy laureatów i wręczono nagrody. Konkurs na najlepszy biznesplan organizowany jest przez miasto od 2015 r.

Do tej pory udział wzięło już ponad 220 uczestników. Celem Konkursu jest zachęcenie młodych do pozostania w Koszalinie i wiązania kariery zawodowej z miastem. W tym roku do konkursu zgłosiło się 36 osób – po ocenie formalnej zakwalifikowanych zostało 33 Uczestników. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych: osoby fizyczne w wieku 18 - 35 lat i uczniowie koszalińskich szkół ponadpodstawowych. W kategorii uczniowskiej wygrał Tomasz Lisowski stawiający na rozwijanie pasji do fizyki.

Zwyciężczynią kategorii I w wieku 18-35 lat została Nikola Kacprzak za pomysł wykorzystywania Bezzałogowych Statków Powietrznych do pomiarów termowizyjnych urządzeń, sieci, instalacji, budynków, inspekcji placów budowy.

Konkurs realizowany był w trzech etapach: naboru zgłoszeń, szkolenia uczestników i składania biznesplanów oraz oceny biznesplanów i wyboru laureatów przez Kapitułę Konkursową. Ostatecznie swoje biznesplany złożyły 24 osoby – dziewięć w kategorii pierwszej i 15 osób w drugiej kategorii. Laureatka I nagrody otrzymała nagrodę prezydenta w wysokości 28.500 zł, 4,5 tys zł od partnerów konkursu oraz liczne nagrody rzeczowe.

Listen to "prezydent Koszalina Piotr Jedliński" on Spreaker. Listen to "Tomasz Lisowski laureat Kat II" on Spreaker. Listen to "Nikola Kacprzak laureatka Kat I" on Spreaker.