Profilaktyka podczas Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi

2022-10-18 17:46
szkolenie handel
Autor: materiały prasowe

18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Handel ludźmi jest trzecim najbardziej dochodowym - po handlu bronią i narkotykami przestępstwem. Statystyki wskazują, że wśród ofiar dominują kobiety, choć coraz więcej mężczyzn wykorzystuje się do przymusowej i niewolniczej pracy.

W auli Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odbyła się dyskusja poświęcona tej problematyce, w której udział wzięła młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Koszalinie. Prowadzący prelekcję sierż. sztab. Konrad Szelest z KWP w Szczecinie oraz st. chor. sztab. Aneta Śmiałkowska z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie wskazywali w jaki sposób można ustrzec się przed pseudo pracodawcami, omówili sposoby jakimi posługują się sprawcy, aby zwerbować ofiarę i zmusić ją do prostytucji, niewolniczej pracy czy żebractwa. Podczas spotkania młodzież mogła zobaczyć specjalnie przygotowane filmy oraz prezentacje multimedialne dotyczące handlu ludźmi.

W ramach Biura Kryminalnego KGP funkcjonuje obecnie specjalna infolinia. Można tam przekazać informacje o przypadkach handlu ludźmi lub uzyskać stosowną pomoc - +48 47 72 565 02 lub pisząc na adres: handelludzmibsk@policja.gov.pl.

Listen to "relacja ze spotkania" on Spreaker.