Rekrutacja w PWSZ i programy stypendialne

2022-07-27 16:57
PWSZ
Autor: materiały prasowe

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie trwa rekrutacja na nowy rok akademicki.

Najwięcej chętnych jest tradycyjnie m.in. na fizjoterapię, pielęgniarstwo czy kosmetologię. Oferta jest różnorodna, bo od tego roku to także pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz administracja. Najnowsze dane dotyczące wysokości zarobków oraz niskiego bezrobocia wśród absolwentów PWSZ są bardzo korzystne dla uczelni.

Dobra informacja dla przyszłych studentów kierunków medycznych jest taka, że Ministerstwo Zdrowia uruchamia program stypendialny dla osób podejmujących studia na kierunkach medycznych, w przypadku koszalińskiej PWSZ mowa jest o fizjoterapii, pielęgniarstwie i ratownictwie medycznym.

Kolejne stypendium mogą otrzymać studenci tych wymienionych już kierunków medycznych, ale też administracji i bezpieczeństwa narodowego. Tym razem program stypendialny wprowadza Ministerstwo Obrony Narodowej dla tych, którzy zadeklarują że po studiach wstąpią w szeregi wojska polskiego.

Listen to "prof. Jan Kuriata oraz prorektor ds nauczania dr Monika Pawłowska (rekrutacja)" on Spreaker. Listen to "kanclerz Beata Koronkiewicz" on Spreaker. Listen to "dr Monika Pawłowska (stypendia MZ)" on Spreaker. Listen to "prof. Jan Kuriata (stypendia MON)" on Spreaker.