Remont przychodni w koszalińskim szpitalu

umowa
Autor: materiały prasowe

Szpital Wojewódzki w Koszalinie przeprowadzi remont dodatkowych pomieszczeń na potrzeby Przychodni Kompleksowej Rehabilitacji. Modernizację sfinansuje Urząd Marszałkowski.

Przychodnia Kompleksowej Rehabilitacji powstanie po pomieszczeniach dawnej Centralnej Sterylizatorni. Przeprowadzone zostaną prace budowlane, zamontowane będą nowe okna, drzwi i instalacja. Do wyremontowanych przestrzeni trafi docelowo sprzęt rehabilitacyjny zakupiony ze środków resortu zdrowia. Koszt prac wyniesie w sumie 180 tys. zł. Urząd Marszałkowski pokryje większą część wydatków i przeznaczy dla Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie dotację w wysokości 177 tys. zł.

szpital 2
Autor: materiały prasowe

Samorząd województwa przekazał także placówce translator ułatwiający komunikację z obywatelami Ukrainy. Sprzęt jest szybki (tłumaczenie w mniej niż 0,5 sekundy) i intuicyjny w użyciu. Przetłumaczony tekst wymawiany jest na głos, w rodzimym języku. Ponadto posiada funkcję TranslaCall, która daje możliwość tłumaczenia rozmów telefonicznych oraz Photo Translator umożliwiającą wykonanie tłumaczenia na podstawie zdjęcia. Translator trafi na koszaliński SOR.

Listen to "wicemarszałek Tomasz Sobieraj" on Spreaker. Listen to "Andrzej Kondaszewski, dyrektor szpitala" on Spreaker.