Reportaż "W ostatniej chwili"

2022-03-28 14:30 Alicja Górska
Noworodek - chłopiec w pierwszych godzinach życia, Polska.
Autor: Klapi / licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. / Wikimedia

Krystyna i Krzysztof ze Szczecinka czas oczekiwania na narodziny dziecka przeżyli podszyci lękiem, a sam poród przyniósł kolejne komplikacje. Są przekonani, że zdarzył się cud. Jaki?

Są 30 lat po ślubie. Na przestrzeni tych lat szczególnie jedno wydarzenie zapadło im w pamięci, tak, że opowiadają je w detalach. Krystyna i Krzysztof ze Szczecinka czas oczekiwania na narodziny dziecka przeżyli podszyci lękiem, a sam poród przyniósł kolejne komplikacje. Są przekonani, że zdarzył się cud. Jaki? O tym w reportażu Alicji Górskiej, zatytułowanym „W ostatniej chwili”.

Listen to "Reportaż "W ostatniej chwili"" on Spreaker.

Patronką „Okna życia” w Szczecinku jest sł. Boża Stanisława Leszczyńska. Miejsce to znajduje się przy klasztorze sióstr niepokalanek i blisko szpitala. Sł. Boża Stanisława Leszczyńska był położną, która w czasie pobytu w obozie koncentracyjnym Auschwitz- Birkenau, odebrała około 3 tysięcy porodów. Z narażeniem własnego życia, ratowała życie noworodków, przeciwstawiając się rozkazom władz obozowych. Swoje przeżycia z obozu opisała w pracy "Raport położnej z Oświęcimia".