Ruszył nabór filmów do 41. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych

nabór MiF
Autor: materiały prasowe

Festiwal w tym roku zaplanowano w terminie od 6 do 11 czerwca 2022.

14 lutego otwarty został nabór filmów do trzech konkursów 41. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film: Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych, Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych i Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych: Fabularnych, Dokumentalnych i Animowanych. Nowością jest Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych, w którym pojawią się najciekawsze polskie debiuty dokumentalne o minimalnym czasie projekcji 60 minut.

- Współczesne kino dokumentalne to obecnie różnorodność artystyczna, formalna i tematyczna: skromne, autorskie miniatury, dokumenty obserwacyjne, ale także filmy kreacyjne, czy rozbudowane narracyjnie produkcje, oferujące epicki rozmach dramaturgiczny – mówi Janusz Kijowski, dyrektor programowy Młodzi i Film. - Dokumentaliści trzymają rękę na pulsie, sięgając po tematy aktualne, a jednocześnie uniwersalne. Poszukują nowoczesnego języka: w nawiązaniu do tradycji gatunku oferują nowatorskie rozwiązania. Przyglądam się temu od dłuższego czasu z wielkim podziwem. Nasz festiwal dzięki nowemu konkursowi wiele zyskuje: poszerza swoją perspektywę, wzbogacając się o nowy wymiar wypowiedzi filmowej. Kino to uniwersum o niezbadanych i nieokreślonych granicach – dodaje dyrektor J. Kijowski.

Filmy należy zgłaszać poprzez wypełnienie formularzy dostępnych na stronie: [TUTAJ]. Aktualne informacje o naborze będą także dostępne na profilach: na Facebooku i na Instagramie.

Listen to "Anna Serdiukow, wicedyrektor programowa i rzecznik Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film"" on Spreaker.