Ruszyły zapisy na Ferie z WOT

2023-01-09 14:00
wot
Autor: materiały prasowe

„Ferie z WOT” po raz trzeci organizuje 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

Udział mogą wziąć studenci, pełnoletni uczniowie i nauczyciele. To 16 dniowe wojskowe szkolenie podstawowe, które zakończy przysięga wojskowa. Te osoby, ze względu na naukę i pracę nie mogą najczęściej skorzystać ze szkoleń organizowanych w innych terminach w ciągu roku, dlatego im dedykowane są właśnie ferie lub wakacje. Zachodniopomorscy Terytorialsi zapowiadają, że będzie atrakcyjnie, a do tego będzie można posiąść wiele umiejętności niedostępnych w cywilnym życiu.

ferie
Autor: materiały prasowe

Ferie z WOT potrwają 16 dni, od 11do 26 lutego. Zorganizowane będą w oparciu o 141 batalion lekkiej piechoty w Choszcznie. Okolice tego miasta obfitują w tereny, na których odbywać się będą zajęcia wojskowe. Każdy z przybyłych do jednostki zostanie umundurowany i wyposażony we wszelki sprzęt, który będzie mu potrzebny w czasie szkolenia i dalszej służby, w tym zimową odzież i bieliznę oraz buty. Uczestnicy „Ferii z WOT” zostaną zakwaterowani w koszarach wojskowych. W programie wojskowa taktyka, do tego elementy zimowego surwiwalu: jak przetrwać w nieznanym terenie, rozpalić ogień, wybudować schronienie, uzdatnić do picia wodę. Oprócz tego szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy, orientacji w terenie, topografii i oczywiście strzelanie.

Zainteresowani powinni się zgłaszać do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji lub skontaktować się z rekruterem 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szczegóły na rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Udział w „Feriach z WOT” jest bezpłatny.

Listen to "Marcin Górka, rzecznik prasowy 14. Zach. Brygady Obrony Terytorialnej" on Spreaker.