SŁUPSK: Wymienił w kantorze fałszywe Euro i to był początek jego problemów

2024-04-16 13:53
Przestępca w rękach słupskich policjantów
Autor: KMP Słupsk Przestępca w rękach słupskich policjantów

Policjanci ze Słupska zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który usiłował wymienić w kantorze fałszywy banknot o nominale 200 euro. Podczas interwencji mundurowi ustalili, że słupszczanin jest poszukiwany do odbycia kary blisko półtora roku więzienia w związku z przestępstwami paserstwa i kradzieżami. Znaleźli również przy nim porcję amfetaminy.

Słupscy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika jednego z kantorów o usiłowaniu wprowadzenia do obrotu fałszywego banknotu. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który próbował wymienić w punkcie banknot o nominale 200 euro. Mundurowi sprawdzili słupszczanina w policyjnej bazie danych i ustalili, że jest on poszukiwany przez sąd celem odbycia kary roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności. Podczas przeszukania mężczyzny mundurowi znaleźli przy nim porcję amfetaminy. 50-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, a fałszywy banknot policjanci zabezpieczyli jako dowód w sprawie.

Następne kilkanaście miesięcy mieszkaniec Słupska spędzi w areszcie, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności w związku z popełnionymi wcześniej kradzieżami i paserstwem. Nie uniknie również odpowiedzialności za wprowadzanie do obiegu fałszywych środków pieniężnych, za co grozi kara nawet 10 lat więzienia.