Stop cukrzycy. Piknik zdrowotny w Kołobrzegu

W Kołobrzegu odbędzie się Piknik Zdrowotny „Stop cukrzycy”, którego organizatorem jest SGR Paramedic Kołobrzeg.

piknik
Autor: organizator/ Materiały prasowe

W najbliższą sobotę w ramach Pikniku Zdrowotnego „Stop cukrzycy – pomagamy, zapobiegamy, uczymy ratować” będzie można bezpłatnie wykonać badanie poziomu glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar saturacji, badanie stopy cukrzycowej, przesiewowe badanie wzroku. Ratownicy Grupy Paramedic będą uczyć resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) także z wykorzystaniem defibrylatora AED, Będzie stanowisko Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Kołobrzegu, stanowisko DKMS czyli rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego i wiele innych. Wydarzenie odbędzie się na Skwerze Pionierów w Kołobrzegu, 27 czerwca w godz. 13.30 – 17.30.

Listen to "Mateusz Giec z Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Paramedic" on Spreaker.