Świąteczne paczki dla 200 kombatantów

2021-12-15 17:31
paczki
Autor: materiały prasowe

Miody, konfitury, ciastka, herbaty i drobne upominki znalazły się w paczkach przygotowanych przez marszałka województwa dla kombatantów z Pomorza Zachodniego. Słodkości, a z nimi życzenia trafią do Kołobrzegu, Koszalina i Szczecina.

Spotkania marszałka Olgierda Geblewicza z kombatantami są przedświąteczną tradycją. Do 2019 roku Urząd Marszałkowski WZ organizował wigilie nawet dla ponad 200 kombatantów z całego regionu. Ze względu na pandemię tak liczne zgromadzenia trzeba zastąpić kameralnymi wydarzeniami oraz indywidualnymi wizytami.

- Koronawirus narzuca nam ograniczenia, które w czasie świąt są szczególnie przykre. Nie możemy narażać osób starszych, nie możemy spotkać się w kilkaset osób przy wspólnym stole, ale chcemy przekazać kombatantom choćby namiastkę świątecznego stołu i ogrom świątecznego ciepła – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Życzymy im przede wszystkim zdrowia. I wysyłamy zdrowe, regionalne produkty.

Prawie 30 organizacjom zrzeszającym kombatantów przekazane zostaną również bożonarodzeniowe stroiki i drzewka. Paczki zostaną dostarczone do oddziałów związków kombatantów w Szczecinie, Koszalinie i Kołobrzegu, a stamtąd przekazane seniorom w danym rejonie. To już druga w tym roku akcja świąteczna paczka dla kombatanta. Przed Wielkanocą również Urząd Marszałkowski przygotował ok. 200 zestawów regionalnych produktów i drobnych upominków.