Święta w Domu Samotnej Matki [ROZMOWA]

2021-12-25 5:17
Dziewięć mam i jedenaścioro dzieci spędzi Święta w Domu Samotnej Matki w Koszalinie
Autor: pixaby Dziewięć mam i jedenaścioro dzieci spędzi Święta w Domu Samotnej Matki w Koszalinie

Trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Obecnie przebywa w nim dziewięć mam i jedenaścioro dzieci. Oprócz Polek mieszkają tam także jedna matka z Ukrainy i jedna z Kolumbii.

- Zapewne większość z nich chciałoby te Święta spędzić z najbliższymi i rzeczywiście część pań wyjeżdża na ten czas do rodziny. Dla pozostałych w domu mam i ich dzieci chcemy stworzyć jak najbardziej rodzinną i domową atmosferę. Każda z mam przygotowuje coś na Święta, nie zapomniał o nas też w tym roku św. Mikołaj, choć tak naprawdę Mikołajowie, którzy obdarowali naszych podopiecznych prezentami. Podczas naszej Wigilii nie zabraknie też kolęd – powiedziała Radiu Plus s. Barbara Wilkowska z Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Dom Samotnej Matki Caritas w Koszalinie można też wspomóc wpłacając na ich konto środki, które pomogą w opłaceniu energii elektrycznej i gazu. Można też przynosić żywność, szczególnie mleko dla małych dzieci, produkty o długim terminie ważności, czy materiały higieniczne.

Szczegółowe informacje oraz nr konta można znaleźć na stronie koszalin.caritas.pl

Listen to "s. Barbara Wilkowska" on Spreaker.