Trwa zbiórka na sprzęt medyczny do jednego z ukraińskich szpitali

2022-03-21 20:09 Alicja Górska
zbiórka na sprzęt medyczny
Autor: Katarzyna Matejek "Gość Niedzielny" (od lewej) ks. Tomasz Roda, dyr. Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej i ks. Rafał Jarosiewicz, prezes Fundacji SMS z Nieba

Chodzi o szpital w Tarnopolu na Ukrainie, do którego trafiają osoby ranne w wyniku działań wojennych. Potrzebny sprzęt do leczenia głębokich urazów kończyn.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitala w Tarnopolu na Ukrainie. To akcja Fundacji SMS z Nieba oraz Caritas diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Fundacja SMS z Nieba ma na swoim koncie już podobną inicjatywę. Prawie dwa lata temu, kiedy wybuchła epidemia Covid-19, organizacja w ramach akcji "Zanurzeni w Miłości", zebrała pieniądze na zakup respiratorów do wielu szpitali w Polsce. Teraz zbiórka pieniędzy prowadzona jest na wyposażenie szpitala w Tarnopolu  i odbywa się w ramach akcji "Zanurzeni w Miłości 2.0". 

Listen to "ks. Rafał Jarosiewicz, prezes Fundacji SMS z Nieba" on Spreaker.

Zrzutka na zakup sprzętu medycznego na stronie www.zanurzeniwmilosci.pl. Wartość tego sprzętu to ponad 52 tys. zł. Zbiórka potrwa do 28 marca. 

Listen to "ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej o zbiórce" on Spreaker.

Transportem sprzętu zajmie się właśnie Caritas Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej, która od początku wojny na Ukrainie wspiera uchodźców. Jaki jest charakter tej pomocy i zasięg? Jak informuje ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej to m.in. wyjazdy grupy wolontariuszy na granicę, by pomagać uchodźcom, zbiórki darów dla uchodźców przebywających już w Polsce, lokowanie ich w domach, parafiach, ośrodkach diecezjalnych, jak Wyższe Seminarium Duchowne czy Centrum Edukacyjno- Formacyjne w Koszalinie.

Listen to "ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej o pomocy Ukrainie" on Spreaker.
Caritas prowadzi zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy
Autor: koszalin.caritas.pl

Osoby, które chciałyby wesprzeć uchodźców z Ukrainy mogą się zgłaszać do Caritas Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej. Szczegóły na stronie internetowej www.koszalin.caritas.pl. Tam wykaz koordynatorów i kontakty do wolontariuszy.