Trwają zapisy na Słupski Bieg Niepodległości

gorzów niepodległość
Autor: _Alicja_ zdjęcie ilustracyjne

Będzie to już IX Bieg Niepodległości w Słupsku. Tradycyjnie odbędzie się 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości. Jednak w tym roku uczestników czekają pewne zmiany. Będą się musieli zmierzyć z inną trasą niż w latach ubiegłych.

Trasa zmienia się ze względu na remont bulwarów w centrum miasta, ale nowa zapowiada się równie ciekawie i atrakcyjnie. Miejsce startu to Park Kultury i Rekreacji. Następnie trasa będzie przebiegała ul. Na śluzami, Arciszewskiego, do Mostu Czołgowego, a dalej do stadionu przy ul. Zielonej i w osiedle ul. Słoneczną, Moniuszki i Rybacką ponownie do parku. Cały bieg to dwie takie pętle, czyli w sumie 10 km.

Bieg rozpocznie się o symbolicznej godzinie- 11:11. Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności, wyłonienie najszybszych zawodników w biegu na 10 km, a przede wszystkim popularyzacja patriotycznych wartości związanych z obchodami Święta Niepodległości.

Zapisy na bieg odbywają się przez stronę domtel-sport.pl/ Limit uczestników określono na 400 osób. Jeżeli nie zostanie wyczerpany będzie się można zapisać w dniu biegu w biurze zawodów od godziny 8:00 do 10:40, jednak dotychczasowe zainteresowanie wskazuje, że nie warto czekać do ostatniej chwili. Zostało tylko 100 miejsc.

Słuchaj Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o Biegu Niepodległości