Trzy premiery filmowe pojawią się w kinie w ten weekend

2024-04-25 16:49
Kino sieci Helios
Autor: Social.helios, Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Trzy premiery filmowe pojawią się w kinie w ten weekend, w tym tytuły dla dzieci i młodzieży. Pojawi się dramat sportowy „Challengers”, film przygodowy „Mój pies Artur” oraz kolejne przygody uwielbianej przez najmłodszych Kici Koci. W kinie także ambitne propozycje w cyklu Kino Konesera.

Wizjonerski twórca Luca Guadagnino przedstawia film „Challengers” z Zendayą w roli Tashi Duncan, która jako złote dziecko tenisa, w wyniku kontuzji, została bezkompromisową trenerką na korcie i poza nim. Jej mąż jest mistrzem, który przeżywa zawodowy kryzys. Tashi postanawia przywrócić mu dawną chwałę, ale oboje czeka niespodzianka, kiedy przeciwnikiem okazuje się inny przebrzmiały czempion Patrick - jego były najlepszy przyjaciel i dawny chłopak Tashi. Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, a napięcie sięga zenitu, Tashi musi zadać sobie pytanie, jaka będzie cena tej wygranej?

Film premierowy, który zainteresuje młodszych widzów to „Mój pies Artur”. W tej produkcji miłośnik sportu i adrenaliny Michael Light staje przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Wraz z trzyosobową ekipą zaufanych zawodników przystępuje do Mistrzostw Świata w Rajdach Przygodowych na Dominikanie. Stając na starcie ekstremalnych zmagań, w czasie których – przez 10 dni – pieszo, kajakami i na rowerze będzie musiał pokonać prawie 700 kilometrów, Light nie przypuszcza, że wkrótce jego zespół rozrośnie się o dodatkowego członka. Będzie nim jedyny w swoim rodzaju, bohaterski pies – Artur. Połączeni nierozerwalną więzią człowiek i wierny czworonóg rzucą wyzwanie dżungli, falom, przepaściom i ograniczeniom własnych organizmów. To co wspólnie osiągną, napisze niebywałą historię, która poruszy i zachwyci cały świat.

W kinie można zobaczyć również film „Civil war”, który opowiada historię z przyszłości,dotyczącą wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. To z jednej strony dramat, a z drugiej film akcji w reżyserii Alexa Garlanda, który jest również autorem scenariusza. W filmie przez pogrążone w krwawej wojnie domowej Stany Zjednoczone przedziera się grupa reporterów, by w Waszyngtonie przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. Poza tym wyświetlana jest jeszcze „Przysięga Ireny”, produkcja polsko-kanadyjska, w której zagrał m. in. Andrzej Seweryn. Film opowiada historię 19-letniej Polki Ireny, która w czasie II wojny światowej pomagała Żydom. Wybierając się do kina, dowiemy się jakie konsekwencje ją za to spotkały.

W cyklu Kino Konesera w poniedziałek, 29 kwietnia seans dramatu „Monster”. W tym filmie Saori po śmierci męża samotnie wychowuje nastoletniego syna Minato. Zauważa u niego niepokojące zachowanie i odkrywa, że jest gnębiony przez swojego nauczyciela. Żąda w szkole odsunięcia pana Hori od pracy z dziećmi. Koreeda zaskakuje, podsuwa różne tropy, opowiadając nam historię z trzech perspektyw - matki, nauczyciela i samego Minato. Reżyser opowiada o skomplikowanych emocjach - jakże różnych u każdego z bohaterów - w sposób czysty i subtelny. Dużym atutem filmu jest ścieżka dźwiękowa, jedna z ostatnich kompozycji niezrównanego Ryuichiego Sakamoto.

Dziś na antenie Radia Plus Koszalin słuchacze, zainteresowani wyjściem do kina będą mogli wygrać podwójne zaproszenia do kina Helios w Koszalinie na dowolnie wybrany przez siebie seans.

Wystarczy uważnie słuchać i odpowiedzieć na zadane w audycji pytanie. Odpowiedzi należy wysyłać na adres koszalin@radio-plus.pl. Zaproszenia do kina czekają.

Listen to "Łukasz Pogonowski, dyrektor jednego z koszalińskich multiplexów" on Spreaker.