Trzy przejścia dla pieszych w powiecie koszalińskim doczekają się przebudowy. Ma być bezpieczniej. [ROZMOWA]

2021-11-08 14:05
Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych w  Starych Bielicach, Dobrem i Mścicach
Autor: pixaby

300 tys. złotych otrzymał powiat koszaliński na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w trzech miejscowościach. W całym Zachodniopomorskiem samorządy z dofinansowaniem sięgającym blisko 2,5 mln zł zrealizują 25 inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

Wojewoda zachodniopomorski podpisał z samorządami umowy na przekazanie dotacji w wysokości 1 193 276 zł na budowę i przebudowę przejść dla pieszych. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- W Starych Bielicach przebudowa będzie największa. To niebezpieczne przejście sąsiaduje ze szkołą podstawową i zostanie przebudowane w największym stopniu. Powstanie tam szykana, podniesione zostanie samo przejście dla pieszych i zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Wartość tego zadania to ponad 200 tys. złotych. Pozostałe dwa przejścia w Dobrem i Mścicach to koszt ok. 100 tys. złotych – powiedział Radiu Plus wicestarosta koszaliński, Tomasz Tesmer.

Przejścia dla pieszych mają być gotowe do czerwca przyszłego roku. W pierwszym naborze dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg uzyskało 14 zadań dotyczących poprawy bezpieczeństwa pieszych.Kolejny nabór wniosków planowany jest na przełomie listopada i grudnia br.

Listen to "Posłuchaj rozmowy z wicestarostą koszalińskim, Tomaszem Tesmerem" on Spreaker.