Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Sławnie

2022-10-07 15:21
plakat
Autor: materiały prasowe

W najbliższą niedzielę rozpocznie się II Sławieński Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem “Blask prawdy”.

Otworzy go w niedzielę o 12.00 Msza Św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Zadarki w kościele Wniebowzięcia NMP w Sławnie, po niej otwarcie wystawy ikon Iwony Wszółkowskiej. Natomiast wieczorem, o 19.00 koncert Krzysztofa Antkowiaka, piosenkarza, aktora, kompozytora i autora tekstów piosenek w kościele Wniebowzięcia NMP w Sławnie.

W poniedziałek 10 października w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się akacja krwiodawstwa „Dla Ciebie kropla krwi, dla mnie cale życie – Jestem … i ratuje życie” to na Placu Kardynała Wyszyńskiego w Sławnie. Dzień później, we wtorek o 15.30 spotkanie autorskie z ks. Henrykiem Romanikiem, poetą, biblistą, autorem modlitw, modlitewnika ze św. Janem Pawłem II (w Bibliotece Miejskiej w Sławnie.

W środę 12.10 o 13.00 Przegląd Piosenki Religijnej w Sławieńskim Domu Kultury. W czwartek o 20.00 Nabożeństwo fatimskie (kościół Wniebowzięcia NMP). W piątek w Sławieńskim Domu Kultury o 19.00 projekcja filmu „Powołany”. Sobota na sportowo za sprawą XI Biegu Papieskiego, który rozpocznie się o 9.00 na boisku bocznym Liceum Ogólnokształcącego, natomiast o 12.00 turniej Piłki Nożnej w sali gimnastycznej OSIR Sławno.

Zakończenie TKCH w niedzielę 16.10. Po każdej Mszy św. zbiórka publiczna na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O 12.00 Msza święta z okazji Dnia Papieskiego, o 17.00 różaniec ze św. Janem Pawłem II i na zakończenie o 19.00 koncert papieski przygotowany przez Jerzego Śmiechowskiego, wystąpią: Oliwia Krzemieniec – wokal, flet, Natalia Kwiatek – wokal, Justyna Krzemieniec – wokal, Chór parafialny, Jerzy Śmiechowski – wokal, piano, prowadzenie chóru, Karolina Laskowska – flet poprzeczny, Jan Kowalczyk- trąbka, Łukasz Banaś – gitara, Jagoda Kosicka – skrzypce. Gościnnie wystąpią: Anna Pozlewicz – wokalistka, rodowita Wilnianka, samodzielnie komponuje muzykę do poezji śpiewanej, wierszy i innych tekstów.

Listen to "Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Sławnie" on Spreaker.