W Koszalinie powstaje Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami

2024-05-16 13:30
Będzie pomoc dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami
Autor: materiały prasowe Będzie pomoc dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami

Z inicjatywą wyszła fundacja „Zdążyć z miłością”. To grupa wzajemnej pomocy dla rodziców, którzy borykają się z trudnościami, lękami, samotnością i niepokojem o przyszłość swego dziecka. Spotkania mają być wymianą doświadczeń, czy po prostu odreagowaniem trudnych emocji.

CELE GRUPY WSPARCIA :

Dzielenie się własnymi doświadczeniami bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego, jego leczeniem, rehabilitacją i wychowaniem; nabycie umiejętności komunikacji rodzica z dzieckiem, stawianie granic, mówienie „nie”; budowanie sieci wsparcia dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

Grupę wsparcia poprowadzi Krystyna Kruk - certyfikowana terapeutka terapii motywacyjnej, specjalistka pracy socjalnej, autorka i realizatorka wielu własnych programów profilaktycznych dotyczących uzależnień i przeciwdziałania przemocy oraz agresji wśród dzieci i młodzieży. Na co dzień pracuje z osobami dotkniętymi kryzysem - uzależnieniami, przemocą, a także z ich rodzinami oraz działa w fundacji od samego początku. Umiejętności zawodowe w zakresie uzależnień, przemocy i innych zjawisk społecznych nabywała w Szwecji i USA.

Do grupy wsparcia mogą zapisać się zarówno rodzice dorosłych dzieci, w tym Uczestników ZAZ, jak i tych małoletnich z niepełnosprawnościami.

Rekrutacja trwa od 10 maja do końca sierpnia 2024 w formie telefonicznej, pod numerem tel. 574-950-085 lub osobistej, ul. Niepodległości 7, w godz.9.00 do 15.00.

Grupa wsparcia rozpocznie działalność od września 2024 , spotkania raz, ewentualnie dwa razy w miesiącu. Spotkania będą nieodpłatne.