W Koszalinie trwają przygotowania do spektaklu charytatywnego „Za Króla Ćwieczka”

2021-11-18 13:24
teatrzyk
Autor: materiały prasowe Aktorzy w trakcie próby

Koszalińscy przedsiębiorcy oraz Akademia Artystyczna Turowskich przygotowują baśń z wyjątkowym scenariuszem pt. „Za Króla Ćwieczka”. Spektakl będzie wydarzeniem charytatywnym. Środki zebrane ze sprzedaży cegiełek będą przekazane na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji Pokoloruj Świat z Koszalina - Maciusia Grzybowskiego.

„Za Króla Ćwieczka” jest to baśń sceniczna, której scenariusz powstał w latach 40. ubiegłego wieku w obozie jenieckim w Woldenbergu. Tam także miał swoją premierę. Autorem sztuki, tekstów piosenek oraz muzyki jest Władysław Turowski, twórca znany także w Koszalinie.

Koszalińska premiera baśni „Za Króla Ćwieczka” odbędzie się w niedzielę (21.11) o godz. 17.00 w sali widowiskowej CK105 w Koszalinie. Aktorami w widowisku, do którego trwają ostatnie, intensywne próby, są przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej, znani artyści koszalińscy i dzieci oraz młodzież kształcąca się w Akademii Artystycznej Turowskich.

tetarzyk
Autor: materiały prasowe Aktorzy w przedstawieniu zaprezentują także umiejętności taneczne we wspólnym polonezie.

Wydarzenie ma cel charytatywny. Środki zebrane ze sprzedaży biletów- cegiełek będą przekazane na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji Pokoloruj Świat z Koszalina - Maciusia Grzybowskiego chorego na stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną. Bilety na premierę można zakupić u organizatorów wydarzenia: 501162292 KASIA oraz 602233265 ASIA.

plakat
Autor: materiały prasowe plakat "Za Króla Ćwieczka"
Listen to "Relacja z próby do spektaklu „Za Króla Ćwieczka”" on Spreaker.