W niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania. Koszalińskie WSD proponuje udział w Jerychu Różańcowym w tej intencji

2024-04-19 14:22
Różaniec
Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Najbliższa niedziela w Kościele katolickim jest Niedzielą Dobrego Pasterza. To także Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Koszalińska wspólnota seminaryjna zachęca do włączenia się w dwa dzieła modlitewne z tym związane.

Pierwsza to Jerycho Różańcowe, czyli nieustanna modlitwa na różańcu w konkretnej intencji, tutaj o nowe powołania kapłańskie, szczególnie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ale nie tylko, bo jak wyjaśnia ks. Rafał Dresler z WSD w Koszalinie, chodzi o modlitwę w intencji rozeznania przez młodych ludzi powołania do różnych życiowych ról:

-Modlimy się o powołania do kapłaństwa, do małżeństwa, do życia konsekrowanego, więc ogarniamy wszystkich, a szczególnie młodych, którzy decydują o swoim życiu. Pragniemy, aby od niedzieli do soboty włącznie, 24 godziny na dobę, trwała modlitwa różańcowa w tej intencji. Potrzebujemy 336 osób. Różaniec może być odmawiany w domu, na spacerze, w kościele, w drodze gdziekolwiek, byle właśnie przez te pół godziny, bo na takie pół godziny się zapisujemy, byle się modlić na różańcu.

W modlitwie różańcowej szczególną intencją objętych zostanie także 3 diakonów, którzy 25 maja przyjmą święcenie prezbiteratu i powiększą grono kapłanów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Więcej informacji o tym, jak dołączyć do akcji modlitewnej na stronie WSD w Koszalinie.

Drugą inicjatywą jest wspólna modlitwa z kaplicy seminaryjnej, transmitowana przez Dobre Media oraz media społecznościowe WSD.Od niedzieli do piątku o godz. 21.00 będzie krótkie rozważanie na temat powołania, dziesiątka różańca i Apel Jasnogórski.

Listen to "ks. Rafał Dresler z WSD w Koszalinie" on Spreaker.