"W rytmie życia" z Marią Szypszak, prezes Fundacji Charytatywnej Wspólnota Cenacolo dziś po 17.00

2021-11-25 13:41 Alicja Górska
W rytmie życia w Radiu Plus Koszalin w czwartki po godz. 17.00
Autor: alg

W swoim życiu zajmowała się ogrodnictwem, kozami, produkcją pustaków, ale także Domem Samotnej Matki, pomocą osobom wykluczonym społecznie i uzależnionym.

Jej rodzina żartuje, że jest jak filmowa „kobieta pracująca”, bo żadnej pracy się nie boi. W swoim życiu zajmowała się ogrodnictwem, kozami, produkcją pustaków, ale także Domem Samotnej Matki, pomocą osobom wykluczonym społecznie i uzależnionym. Pracowała też w radiu i gazecie.

Maria Szypszak, prezes Fundacji Charytatywnej Wspólnota Cenacolo i członek zarządu Fundacji Charytatywnej im. bpa Czesława Domina będzie dziś gościem w programie „W rytmie życia”.

W Polsce wspólnota Cenacolo prowadzi cztery domy, ale w 20 krajach na świecie jest ich już ponad 70. Najbliżej nas, w Giezkowie k. Koszalina, znajduje się jeden z nich. Ile osób otrzymało pomoc w tym domu na przestrzeni tych 20 lat funkcjonowania? Dlaczego nasz gość zaangażował się w to dzieło? Czego nauczyła się od bpa Czesława Domina? Jak wspomina swoją kilkuletnią przygodę z radiem i tygodnikiem "Gość Niedzielny"? Odpowiedzi na te i inne pytanie w tej rozmowie.

Alicja Górska, zapraszam na to spotkanie dziś w Radiu Plus Koszalin po godz. 17.00.