"W rytmie życia" z s. Macieją Kudłacz, przełożoną wspólnoty sióstr niepokalanek w Szczecinku

2022-03-01 12:51 Alicja Górska
s. Macieja Kudłacz ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP ze Szczecinka
Autor: Alicja Górska

Człowiek renesansu- utalentowana muzycznie, zna kilka języków obcych. Lubi też pisać i zgłębiać historię, dlatego co jakiś czas opracowuje różne publikacje.

Pochodzi z grodu św. Kingi. Człowiek renesansu- utalentowana muzycznie, zna kilka języków obcych. Lubi też pisać i zgłębiać historię, dlatego co jakiś czas opracowuje różne publikacje. Absolwentka studiów teologicznych na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (dzisiejszy UKSW). We wspólnocie od prawie 60 lat. W tym czasie była m.in. matką generalną zgromadzenia. 

S. Macieja Kudłacz ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP ze Szczecinka 24 lutego była gościem w programie „W rytmie życia”.

Można o niej powiedzieć kobieta do zadań specjalnych. Dlaczego? Odpowiedzi w tej godzinie. Bo rozmawiałyśmy m.in. o żmudnej pracy przy procesie beatyfikacyjnym założycielki zgromadzenia bł. matki Marceliny Darowskiej, życiu w Rzymie i posłudze w szczecineckim klasztorze.

Alicja Górska, zapraszam.

Listen to ""W rytmie życia" z s. Macieją, niepokalanką ze Szczecinka cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z s. Macieją, niepokalanką ze Szczecinka cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z s. Macieją, niepokalanką ze Szczecinka cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z s. Macieją, niepokalanką ze Szczecinka cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z s. Macieją, niepokalanką ze Szczecinka cz.5" on Spreaker.

Zachęcamy do słuchania także innych wywiadów z cyklu "W rytmie życia".

"W rytmie życia" z prof. Moniką Zytke z Akademii Pomorskiej w Słupsku

"W rytmie życia" z z Henrykiem Zabrockim, prezesem TPD w Koszalinie

"W rytmie życia" z Beatą Sawą- Jovanowską"W rytmie życia" z Beatą Sawą- Jovanowską, zastępcą dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej