W Słupsku rozpoczęła działalność nowa Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży

2021-10-01 16:32
psycholog
Autor: pixabay

To jedyna taka placówka na Pomorzu Środkowym. Wyróżnia ją to, że nie zatrudnia lekarza i działać będzie głównie w środowisku swoich pacjentów. Poradnię uruchomiło Centrum Zdrowia Psychicznego.

W Słupsku rozpoczęła działalność nowa Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży. Wyróżnia ją to, że nie zatrudnia lekarza i działać będzie głównie w środowisku swoich pacjentów. W poradni pracują psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi. Rola tych ostatnich jest kluczowa, ponieważ będą pośredniczyć między szkoła i rodziną pacjenta, a poradnią.

Pomoc mogą otrzymać dzieci i młodzieży do 18. roku życia lub 21. roku życia w przypadku kontynuowania nauki w szkole ponadpodstawowej,  z wszelkimi problemami natury psychologicznej, ale niewymagającymi interwencji lekarza psychiatry lub leczenia farmakologicznego.

Poradnia mieści się w kamienicy przy ul. Tuwima 34. Porady są bezpłatne, finansowane przez NFZ i nie jest wymagane skierowanie. Poradnia jest czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 11-20, wtorki i środy w godz. 8-16 oraz w piątki w godz. 8-14. Rejestrować można się dzwoniąc pod numer tel. 59 307 07 37.